8 krzeseł w stylu skandynawskim, które na pewno będą pasowały do Twojego wnętrza

Minimalizm, funkcjonalność, wyważona kolorystyka. Skandynawskiego designu nie trzeba przedstawiać. Każdy z nas wie czym się charakteryzuje, cały świat oszalał na punkcie mebli ze Skandynawii. Przedmioty projektowane przez skandynawskich designerów bronią się każdym wnętrzu, pasują do większości mieszkań. Warto więc pomyśleć o zakupie do domu, choćby jednego krzesła w stylu skandynawskim. Pośród ogromnego wyboru znajdują się prawdziwe perełki, ikony designu. Wybraliśmy dla Was 7 modeli od czterech najbardziej cenionych skandynawskich marek wnętrzarskich. 

HAY J77 i HAY Result Chair

Duńska marka proponuje mnóstwo ciekawych i unikalnych projektów. Warto wspomnieć o krześle J77 z charakterystycznymi tralkami w oparciu, nawiązującymi do klasycznej estetyki. Dzięki takim meblom możemy przenieść się w czasie do lat 50-tych i 60-tych. Result Chair od HAY to kultowy projekt autorstwa Friso Kramera i Wima Rietvelda, którego produkcje postanowiono wznowić ze względu na jego ogromna popularność. Chyba nie ma osoby, która nie siedziała na podobnych krzesłach, inspirowanych pierwowzorem, choćby w szkole. 

Norman Copenhagen Form Chair

Linia Form od duńskiego projektanta zakładała stworzenie krzesła, które sprawia wrażenie jedności nóg oraz ramy dzięki czemu, nogi zdają się wyrastać z siedziska. Natomiast minimalizm formy i duża możliwość wykończeń sprawia, że krzesło będzie świetnie wyglądało w każdej przestrzeni. 

MUUTO Fiber i Cover

Krzesła Fiber od Muuto to połączenie skandynawskiego wzornictwa z ekologiczną świadomością. Produkowane z innowacyjnego materiału jakim jest ekologiczne tworzywo bio-kompozytowe, w którym 25% stanowią naturalne włókna drzewne połączone z syntetycznymi pochodzącymi z recyklingu. Z kolei COVER CHAIR firmy Muuto jest nowoczesną reinterpretacją klasycznego, drewnianego fotela.BOLIA Bird i Sleek

BOLIA Sleek to klasyczne krzesło, inspirowane tradycjami norweskiego rzemiosła. Jest ponadczasowe. Natomiast BOLIA Bird z charakterystycznym oparciem inspirowanym skrzydłami ptaka odwołuje się do stylu meblarskiego lat 60. 

Wszystkie z opisanych modeli krzeseł w stylu skandynawskim możecie obejrzeć, dotknąć, przetestować u nas w Showroomie, jesteśmy w Hali Koszyki na antresoli. Zapraszamy! 

D.

Inspace