MUUTO, nowa marka w inSpace Showroom!

Dobre widoki na przyszłość – nazwa duńskiego producenta mebli Muuto pochodzi od fińskiego słowa „muutos”, które oznacza nowe perspektywy. W tym przypadku nazwa marki idealnie oddaje jej charakter. Bo z jednej strony Muuto jest silnie zakorzenione w tradycji skandynawskiego wzornictwa, pozostaje wierne jej estetyce, funkcjonalności i szacunku dla rzemiosła. Kiedy jednak spojrzeć na Muuto z drugiej, nowej strony… wyraźnie widać odwagę w nowej interpretacji skandynawskiego designu i łączenie światowych trendów z nowoczesną technologią produkcji.

Marka nie ma problemów z szukaniem nowych perspektyw i wyznaczaniem nowych trendów. Udaje się to m.in. dzięki współpracy najbardziej uznanych projektantów Skandynawii z najlepszymi designerami młodego pokolenia. Muuto to wyjątkowo udany mix bogatego doświadczenia i niepohamowanej kreatywności. Nieważne czy chodzi o formę, kolor czy innowacyjny materiał – dzięki nowej perspektywie produkty Muuto reprezentują to, co w skandynawskim wzornictwie najlepsze.

„Starannie wybieramy najbardziej utalentowanych projektantów ze Skandynawii i dajemy im wolność w wyrażaniu swojej historii w projektach codziennych przedmiotów. Przesuwając granice designu skandynawskiego na swój własny sposób, oferują nam swoje nowe perspektywy. Pytamy ich, jak widzą krzesło, wazon, lampę albo jakiś inny codziennie używany przedmiot?”.

Muuto

Inspace